Hakkımızda

Ana Sayfa / Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Serakülit, bitki yetiştiriciliğinde artan kimyasal ürün kullanımının toplum sağlığındaki olumsuz etkilerini minimuma indirmek, otomotiv endüstrisinde giderek artan balata üretim maliyetlerini ve çevreye verdiği zararı minimize etmek, yapı malzemelerinin bina kolonları üzerine bindirdiği ağırlık yükünü ve maliyetlerini hafifletmek, paketleme işlemlerindeki düzensiz nesneleri uygunsuz taşımaya koşullarına karşı iyi bir ortam oluşturmak ve hayvan yemine takviye bir besin olarak kullanımı sağlayarak doğal bir mineral olan vermikülitin herkes tarafından erişebilir olmasını sağlamayı ve dünyaya yerli vermikülitimizi tanıtmayı hedeflemektedir.

Karakoç Madeninden çıkardığımız vermiküliti tarım ve bahçecilik alanından otomotiv endüstrisine kadar birçok alanda kullanışlı ve düşük maliyetli olan doğal mineralimizin Avusturalya’dan Amerika’ya kadar 35 ülkeye ihracatı yapılmaktadır. Tarım faaliyetleri, otomotiv sanayi üretimleri, yapı endüstrisi faaliyetleri, yüksek sıcaklık ve endüstriyel izolasyon, paketleme ve dolgu işlemlerinizde kullanabileceğiniz vermikülitlerimizi bu platform sayesinde toptan satın alabilirsiniz.

VİZYONUMUZ

– Ülkemizdeki vermiküliti dünyaya tanıtmak
– Vermikülit madeninden uç ürün üretmek
– Araştırma geliştirme çalışmalarıyla yeni teknolojilerin öncüsü olmak
– Tarım faaliyetlerinde yeni nesil tarımın öncüsü olmak
– Dünyada bu konuda oluşabilecek fırsatların takipçisi olmaktır.

MİSYONUMUZ

2020 yılından itibaren Karakoç vermikülit yatağından çıkararak hizmete sunduğumuz doğal minerali ülke ekonomisine kazandırmanın yanı sıra tarım sektöründe kullanarak çiftçilerimizi destekliyoruz. Tarımda kullanılan vermikülit, bitkilerin doğal ortamlarda temiz steril ve organik biçimde hızla köklenme ve büyümesini sağlar. Otomotiv sanayinde kullanılan vermikülit asbest içermemesi ve yüksek ısıya dayanıklılığıyla friksiyonel fren balatası yapımında kullanılmaktadır. Vermikülit bazlı balatalar kullanımı sırasında çevreye zehirli gazlar salgılamaz ve diğer bazlı balatalara oranla daha uzun ömürlü olmasıyla yaygın olarak tercih edilir. Vermikülit hafif ve iyi bir absorban olması sebebiyle paketleme endüstrisinde uygunsuz taşıma koşullarına karşın iyi bir dolgu malzemesidir ve uygun taşıma ortamı sağlamaktadır. Enerji sektöründen ev hırdavatlarına kadar birçok materyal vermikülit kaplamayla güvenli bir şekilde paketlenerek taşıma ve paketleme işlemlerinde kullanıma sunulmaktadır. Yapı endüstrisine sunduğumuz vermikülit arzıyla yapı kolonları üzerine bindirilen yükler daha aza indirgenir ve yanmaz oluşuyla ideal bir yapı modeli sunar. Acil durum ve afet gibi durumlarda çok işlevsel bir görev üstlenen vermikülit levhalar ve plakaları yapı endüstrisine kazandırarak daha sağlam yapıları inşa etme ve güven sağlamaktadır. Misyonumuz yerli vermikülitlerimizle tarımdan yapı endüstrisine kadar birçok sektörde faaliyet göstererek ülkemizin vermikülitini dünyaya tanıtmak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektir. Asbest içermeyen vermikülitlerimiz otomotiv sanayinde kullanılarak havaya karışan zararlı gazlara engel olurken frenleme sistemleriyle sürücülere güven sağlıyor. 

Başa Dön
Alışveriş Sepeti
0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Return to Shop
Sepete eklendi